PÁR SLOV ÚVODEM
  Vítáme Vás na naší internetové stránce, která je věnována kočkám, britským zvlášť. Doufám že se Vám bude líbit, pokuď by jste měli nějaké přípomínky a návrhy, jak ji zlepšit, obraťte se prosím na níže uvedenou e-mailovou adresu.
  V současné době máme doma tři kočky: britskou bílou kočku Cecilku, malého britského tygříka Benji (viz fotogalerie) a kastrovaného desetikilového kartouzského kocoura Merlina, který je zároveň maskotem naší stránky. Počet koček v naší domácnosti se zhruba jednou za rok rozrůstá o několik koťat.

Cecilie Sibornal Cecilie Sibornal
IC Cecilie Sibornal, britská bílá


STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PLEMENE BRITSKÝCH KOČEK
  Jak již jejich název napovídá, britské krátkosrsté kočky pochází z Anglie. Vyznačují se masivní tělesnou stavbou, nohy mají krátké a silné, zakončené velkými tlapkami. Ocas je kratší a silnější, krátký silný krk je osazen zakulacenou širokou hlavou. Celkově vystupují impozantním dojmem.
  Britská krátkosrstá kočka se vyskytuje v celé řadě barevných variací: od bílé, přes modrou, čokoládovou, krémovou, lilu, želvinovou až po kouřové, tečkované, tygrované a různě kombinované barevné variety. Barva očí britských koček je většinou oranžová, méně časté jsou oči modré, zelené a zelenožluté, vyskytující se v závislosti na konkrétní barvě kočky.
  Povahově jsou britské kočky osobité, působí klidným a rozvážným dojmem, dokáží být ovšem velmi hravé, energické a šarmantní. Snadno se přizpůsobí životním návykům svých lidí. Starostlivost a péči jim věnovanou náležitě odměňují svou přízní a přítulností.

KONTAKT
 Dana Burgerová
 tel.: 5 46213433
 e-mail: caleva@atlas.cz

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800 x 600, nicméně by jejich zobrazení nemělo dělat problémy i při vyšších rozlišeních.
Testováno na Nestcape 6.2
Designed by DB © 2003